روش های تشخیص مس اصل و با کیفیت

 

امروزه با وارد شدن اجناس تقلبی و بی کیفیت کار مشتری سخت تر شده است. متاسفانه این مساله در بین تمامی محصولاتی که در بازار است وجود دارد ولی تشخیص کیفیت برخی از این محصولات برای خریداران کار راحتی است. مانند لباس و پارچه که به راحتی میتوان کیفیت  مرغوب را از نامرغوب تا حد زیادی تشخیص داد. 

ولی در این بین محصولاتی مانند لوازم الکترونیکی ، مواد غذایی بسته بندی شده ، و ... وجود دارند که تشخیص آن برای خریداران کار دشواری است.

 

ظروف مسی هم نیز از گروه محصولاتی محسوب میشود که تشخیص کیفیت آن برای خریداران عزیز کمی دشوار است. ما در این مقالات تمام تلاش خود را میکنیم تا با ارائه مطالبی کاربردی و موثق ، قدمی کوچک در راستای ایجاد آگاهی بین عزیزانی که قصد خرید ظروف مسی را دارند ،برداریم.

 

امروزه با ورود ظروف مسی بی کیفیت وارداتی از چین و یا عرضه ظروف مسی با کیفیت بسیار پایین توسط برخی از فروشندگان ، خریداران دچار تردید در خرید این نوع ظروف شده اند.

برای تشخیص ظروف مسی تقلبی ابتدا بهتر است با انواع ظروف مسی آشنا شویم.

 

 

 

انواع ظروف مسی:

 

1-ظروف مسی کاملا دست ساز

 

این نوع از ظروف مسی از صفر تا صد توسط دست هنرمندان و سازندگان ساخته می شوند. یعنی تمامی مراحل خم کاری ، برش کاری ، چکش کاری و پرداخت زدن توسط دست انجام میگیرد.

عموما ظروفی که تماما دست ساز هستن ارزش بسیار بالاتری دارند و در ساخت این نوع ظروف از ورقه های مسی ضخیم تری استفاده می شود.

 

برای تشخیص ظروفی که کاملا دستساز هستن به موارد زیر توجه کنید:

1- محل اتصال و جوشکاری ورقه های بدنه ظرف

2- چکش کاری طبیعی ، با سایز بزرگ و کوچک

3- وزن بالاتر نسبت به نمونه مشابه ماشینی

در زمان های قدیم ظروف مسی تماما توسط دست ساخته میشدند و امروزه از ارزش بیشتری برخوردارند.

 

 

2- ظروف مسی ماشینی

این دسته از ظروف مسی از صفر تا صد توسط ماشین آلات  ساخته می شوند .

برش کاری ، خم کاری ، پرداخت و حتی چکش کاری این ظروف توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود.

 

 

 


 

چگونه چکش کاری های دستی را از ماشینی تشخیص دهیم؟

 

در چکش کاری ماشینی ، اندازه و ترتیب چینش جای چکش ها دقیقا در یک راستا و کاملا یک اندازه هستند. و گاها چکش کاری ها به شکل های مختلف انجام می شود مثل چکش کاری ریز یا درشت ...

ولی چکش کاری دستی از آنجایی که در اثر ضربه طبیعی چکش توسط سازنده به ظرف ایجاد می شود گاها ممکن است که در یک راستا نباشد و یا اندازه جای چکش ها دقیقا به یک اندازه نباشد.

 


 

نمونه چکش کاری دستی روی ظرف مسی

 

 

نمونه چکش کاری ماشینی روی ظرف مسی


 

البته ناگفته نماند که در هنگام ساخته شدن ظروف مسی توسط ماشین هم نیز ، دخالت دست سازندگان باعث شکل گیری نهایی یک ظرف می شود.

بسیاری بر این باورند که ظروف مسی ماشینی به هیچ وجه قابل استفاده نیستند و بی ارزش تلقی میشوند . در حالی که این باور کاملا اشتباه است.

 

حتی در تولید ظروف مسی ماشینی هم ( البته روی صحبت ما با کارگاه های تولید کننده معتبر است) ، از ورقه های استاندارد و خالص مسی استفاده می شود و این ظروف مسی هم همانند ظروف مسی دست ساز کاملا ارزشمند هستند و میتوانید به طور مداوم و طولانی مدت از این ظروف استفاده کنید.

 

 

 

این ویدئو مراحل ساخت یک ظرف مسی توسط ماشین آلات را نشان میدهد...

 

 

باتوجه به ویدئوی فوق به معرفی دسته سوم یعنی ظروف نیمه دست ساز میپردازیم. پروسه تولید این دسته از ظروف مسی به این گونه است که بعد از اتمام ساخت ظروف نوبت به چکش کاری آنها میرسد .

چکش کاری این ظروف توسط دست هنرمندان انجام میشود و به همین دلیل است که به این ظروف " ظروف مسی نیمه دست ساز " میگویند.

این دسته از ظروف قیمت بالاتری نسبت به ظروف ماشینی دارند چرا که وقت و انرژی بیشتری از مسگران میگیرد.

 

 

 

 

از آنجایی که امروزه ظروف مسی برای بار دیگر در بین بانوان و خانواده ها از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند و استفاده از ظروف مسی به دلیل زیبایی منحصر به فرد و همچنین خواص زیادی که برای سلامتی دارد رایج شده است ، بسیاری از افراد سودجو از این قضیه سواستفاده میکنند و ظروف مسی تقلبی و بی کیفیت را به اسم ظروف مسی اصل و با کیفیت به خریداران میفروشند.

افرادی که سررشته ای در صنعت مس و مسگری دارند به راحتی میتوانند این تفاوت ها را تشخیص دهند ولی افرادی که مصرف کننده هستند ومهارت لازم برای تشخیص این موارد و تفاوت ها را ندارند میتوانند با همین روش هایی که آموزش میدهیم به راحتی این تفاوت ها را درک کنند و خرید مطمئن تری را داشته باشند.

 

 

1- تشخیص مس اصل از روی رنگ ظرف مسی

به هنگام خرید ظروف مسی دقت داشته باشید که رنگ آن باید مسی متمایل به قرمزی یا صورتی باشد . اگر رنگ ظروف مسی متمایل به زردی باشد نشاندهنده وجود ناخالصی در ورقه آن است  و بهتر از از خرید چنین ظرفی امتناع کنید.

نکته: در ظروف مسی دست ساز محل جوش خوردن لبه های ظرف به یکدیگر ممکن است به رنگ طلایی باشد ، که این مورد با موضوعی که به آن اشاره کردیم کاملا متفاوت است . اگر فقط قسمت جوش خوردگی لبه های ظرف مسی دستساز دارای یک خط طلایی باشد کاملا طبیعی و عادی است. 

وقتی صحبت از رنگ متمایل به زرد ظروف مسی میشود منظورمان رنگ تمام بدنه آن است.

 

 

 2- تشخیص مس اصل از روی صدا

با انگشت خود به بدنه ظرف چند ضربه وارد کنید ، اگر صدای زنگوله مانند ( صدای تیز و بلند) شنیدید نشاندهنده کیفیت پایین ورقه مسی استفاده شده در ساخت آن ظرف است. صدای طبیعی ظرف مسی با کیفیت، بم  و ضعیف می باشد.

 

 

3- وزن ظرف 

اگر وزن ظرفی بیش از اندازه نسبت به اندازه و ابعاد ظرف مورد نظر سبک باشد ، نشاندهنده کیفیت پایین ظرف مسی است.

 برای مثال وزن یک قابلمه متوسط درجه یک و باکیفیت قاعدتا بیشتر از 1 کیلو می باشد. البته ظروفی مانند قابلمه که مخصوص پخت و پز هستند و در برابر حرارت مستقیم قرار میگیرند نسبت به ظروف پذیرایی و ... وزن بیشتر دارند چون که از ورقه ضخیم تری در ساخت آنها استفاده می شود.

 

 

4- تشخیص مس اصل به کمک آهنربا

ظروف مسی ای که با ورقه های خالص مسی ساخته شده باشند به هیچ وجه آهنربا را جذب خود نمیکنند. اگر آهنربا به ظرف مسی بچسبد نشان دهنده وجود آهن در آن است.

 

 

5- تشخیص مس اصل از روی ظاهر ظرف

یکی از واضح ترین مشخصه ظروف مسی باکیفیت یکدست بودن سطح آنهاست. اگر ظرف مسی تان پوسته پوسته باشد و دارای خراش های پوسته مانند باشد نشاندهنده ضعیف بودن کیفیت ورقه آن است.

 

البته لازم به ذکر است از آنجایی که ظروف مسی تا حدی کار دست هستند امکان وجود خراش های کوچک و جزئی که در هنگام ساخت و تولید ایجاد شده اند باشد که این خراش های کوچک و جزئی هیچ ارتباطی به موضوع گفته شده ندارد و کاملا طبیعی است.

 

 

6- تشخیص مس اصل از روی قلع داخل ظرف

اگر ظرف مسی مورد نظرتان مخصوص پخت و پز یا سرو غذای گرم باشد، حتما باید داخل آن قلع اندود شده باشد ولی نه هر نوع قلعی . قلع خالص قلعی است که شفاف و سفید و یکدست باشد . پوسته پوسته یا خاکستری نباشد.

 

 

7- تشخیص مس اصل از روی شکل و شمایل ظاهری

در زمان خرید ظروف مسی حتما به نحوه ساخت و قالب گیری و خمکاری ها توجه کنید. تمام این موارد بایستی تمیز و مرتب اجرا شده باشند. برای مثال خمکاری لبه ظرف نباید کوتاه و بلند و نا فرم و نامرتب باشد و یا قالب گیری ظرف باید کاملا یکدست و متقارن باشد.

 

 

8- تشخیص مس اصل با فشار دست

اگر ظرفی با کوچکترین فشار دستتان تغییر شکل داده و یا دچار فرورفتگی شد نشاندهنده ضعیف بودن ورقه مسی و پایین بودن استحکام آن است. البته لازم به ذکر است که به طور کلی ظروف مسی مدرن و ظروف مسی مخصوص پذیرایی نسبت به ظروف سنتی و ظروف پخت و پز از ورقه های نازک تری ساخته می شوند و این موضوع ارتباطی به بی کیفیت بودن آن ظرف ندارد. تنها و تنها در صورتی که همانند قوطی نوشابه با کمترین فشار دست مچاله و قر شود نشانه بی کیفیت بودن آن است.

 

 

 

 

 

 

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش